• TEKST 1
  • TEKST 2
Jarosław Królewski

Jarosław Królewski

Prezes Zarządu | SYNERISE

Jarosław Królewski - Prezes Zarządu i założyciel Synerise jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, będącej laureatem licznych, prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak np.: tytuł partnera roku 2017, 2018, 2019 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorstw technologicznych na świecie wg EY; zwycięzcy KDD Cup 2021 – mistrzostw świata w dziedzinie sztucznej inteligencji, zwycięzcy Twitter RecSys 2021, zwycięzcy Rakuten Data Challenge 2020, zwycięzcy Booking.com Data Challenge 2021, laureata plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times; laureata nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością, Poland AI Person of The Year 2019, Poland Digital Shaper 2018.

Od 2010 roku zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na AGH w Krakowie (dwa wydziały), gdzie współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa m.in takie jak Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW) czy Digital Marketing.

Jest ambasadorem marki AGH, w 2019 wyróżniony za osiągnięcia nagrodą „Absolwent AGH" - za pracę oraz osiagniecia już jako absolwent AGH. Jest współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji „Platforma Przyszłości Przemysłu". Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach oraz speaker międzynarodowych konferencji rządowych takich jak World Government Forum w Dubaju. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji. Fan piłki nożnej, wiceprzewodniczący RN i współwłaściciel pierwszoligowego klubu piłkarskiego - Wisły Kraków SA oraz sponsor kobiecych drużyn piłkarskich.

All Sessions by Jarosław Królewski

CEO EXECUTIVE SUMMIT 2022 / dzień 2 30/06/2022
15:45 - 16:20

LEADERS OF CHANGE

Scena Główna - Centrum Konferencyjne | ATRIUM

Liczne raporty pokazują, że nowoczesne przywództwo będzie dalekie od autorytarnego modelu zarządzania, a era „one man show” w korporacyjnej rzeczywistości powoli odchodzi do przeszłości. W panelu zaproszeni eksperci i goście zwrócą uwagę na rolę liderów jutra oraz wskażą jakie niezbędne umiejętności warto rozwijać, by zostać liderem przyszłości.

CEO EXECUTIVE SUMMIT 2022 / dzień 1 29/06/2022
10:10 - 10:40

CULTURE OF INNOVATION. Case of Poland

Scena Główna - Centrum Konferencyjne | ATRIUM

Jak innowacyjna jest Polska? Czy nasz kraj ma szansę stać się hubem dla młodych biznesów z regionu? Co może ograniczać polskich innowatorów? W panelu otwierającym CEO EXECUTIVE SUMMIT porozmawiamy o innowacjach, ich wpływie na biznes, roli w gospodarce oraz kształtowaniu się kultury innowacji nad Wisłą.

Używamy plików cookies do analizowania i lepszego działania strony Zasady prywatności