Skip links
Ewa Drobek

Ewa Drobek

Teacher

Ogromnie cenię sobie zaufanie, którym obdarzyli mnie moi wychowankowie, wybierając mnie na matkę chrzestną swoich dzieci, wiele lat po ukończeniu szkoły. Sama postrzegam się jako nauczycielkę z dużym poczuciem humoru i dystansem do świata i samej siebie. Potrafię się śmiać ze swoich błędów i mówić "nie wiem, ale chcę się nauczyć". Do wszystkich konkursów zgłosili mnie moi uczniowie, co jest dla mnie największym wyróżnieniem. Jako jedna z dwóch nauczycieli w Polsce zostałam wyróżniona w globalnym konkursie Global Teacher Award 2019. W październiku 2019 roku otrzymałam wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku 2019 - organizowanym przez Głos Nauczycielski. Znalazłam się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata w globalnym konkursie Dedicated Teacher Awards 2020 - jako jedyna Polka. Otrzymałam również tytuł Skutecznej Kobiety Roku 2021 w kategorii edukacja. W 2022 roku zostałam finalistką Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nauczyciel praktyk z 24- letnim stażem. Uczę języka angielskiego i niemieckiego, prowadzę 2 autorskie projekty - Żmichowska Śpiewa (gdzie od 8 lat wcielam się w rolę producenta płyt i rozwijam talenty wokalne oraz muzyczne młodzieży, organizuję koncerty i uczestniczę w konferencjach w Polsce i za granicą, dzieląc się swoją pasja i wiedzą z innymi nauczycielami) oraz Łazik Teatralny (gdzie od 14 lat zachęcam młodzież i rodziców swojego liceum do wspólnego chodzenia do teatru). Jestem członkiem i administratorem grupy Superbelfrzy RP, Nauczycielem Roku Języka Angielskiego BAS 2018, zostałam wyróżniona wraz z młodzieżą za projekt "Żmichowska Śpiewa" w konkursie Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jestem członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace - nie jestem muzykiem, jednak moje zaangażowanie w rozwój muzyczny młodzieży zostało docenione w ten wyjątkowy sposób. Zachęcam uczniów do udziału
w akcjach charytatywnych współpracując z fundacją Face to Face with the World -
z pomocą której wraz z uczniami opiekujemy się sierocińcem w Ugandzie.
Jestem nauczycielem zwolnionym z teorii, więc pomagam swoim podopiecznym angażować się w projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jestem wychowawcą
z zacięciem artystycznym, pomysłodawcą i twórcą klasy o profilu teatralnym we współpracy
z TR Warszawa oraz klasy o profilu architektonicznym we współpracy z Politechniką Warszawską. Podczas pandemii byłam prowadzącą programu Korki TV w Telewizji Metro TVN, gdzie prowadziłam wraz ze swoim synem zajęcia dla maturzystów. Program został wyróżniony nagrodą Tytanowego Oka. Jestem również autorką kursów internetowych z języka angielskiego dla maturzystów i ósmoklasistów. Dla firmy EDICON stworzyłam 16 specjalistycznych kursów do kształcenia języka angielskiego zawodowego między innymi dla optyka, ratownika medycznego, programisty, fotografa i fryzjera. Jestem autorką kart konwersacyjnych dla Firmy Let’s Talk oraz ekspertem maturalnym wydawnictwa Nowa Era. Szkolę młodych nauczycieli dla dla Fundacji Teach for Poland oraz studentów dla Fundacji Projektor. Jestem mentorem w Fundacji Szkoła z Klasą. Prywatnie jestem mamą i żoną.
Kocham teatr i dobrą muzykę oraz oczywiście swoją pracę.

All Sessions by Ewa Drobek

CEO EXECUTIVE SUMMIT 2023 29-06-2023
11:30 - 12:00

Kariera jutra - jak się do tego przygotować?

Pałac w Wilanowie

W obliczu dynamicznych zmian technologicznych i społecznych, przekwalifikowanie zawodowe staje się kluczowe. Zastanowimy się, jak radzić sobie z tym wyzwaniem i jak zdobyć niezbędne umiejętności, aby dostosować się do nowej rzeczywistości.

Czy ChatGPT może odgrywać istotną rolę w naszym kształceniu? Poruszymy ten temat, badając stosunek do tej zaawansowanej technologii i jak może ona wspomagać procesy edukacyjne. Również zgłębimy kompetencje przyszłości, które są niezbędne, aby odnieść sukces w karierze jutra. Jakie umiejętności i cechy charakteru będą kluczowe w nowej erze pracy?

Poznamy odpowiedzi na te pytania i odkryjemy, jak się do tego przygotować.

Zagadnienia:

  • Przekwalifikowanie zawodowe w obliczu zmian technologicznych i społecznych;
  • Stosunek do ChatuGPT w kształceniu;
  • Kompetencje przyszłości;
  • Rola szkolnictwa i edukacji w transformacji zawodowej: Jakie zmiany są potrzebne w systemie edukacyjnym, aby lepiej przygotować młodych ludzi na przyszłe wyzwania zawodowe.

This website uses cookies to improve your web experience.
Explore
Drag